صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
دويدن روي تردميل بهتر است يا فضاي باز؟  تردميل تردميل تردميل .

تردميل

دويدن روي تردميل بهتر است يا فضاي باز؟

دويدن، جزء ورزش هاي با فشار بالا بر روي مفاصل تحمل كننده وزن خصوصا زانو ومچ پا است و اين موضوع با بالا تر بودن وزن شخص شديد تر مي شود. بنابراين دويدن بر روي هر سطحي چه روي زمين باشد يا بر روي تردميل ، در شرايطي مناسب نخواهد بود كه شخص، آرتروز يا ساييدگي غضروفي و ستون فقرات داشته يا وزن بالايي دارد.همچنين در شرايطي كه فرد آسيب ديدگي زانو يا سابقه جراحي داشته باشد يا آسيب ديدگي هاي درمان نشده در رباط هاي صليبي زانو داشته باشد، استفاده از تردميل مناسب نيست.

زانوهايي كه شديدا پرانتزي هستند، افرادي كه تحت عمل جراحي ديسك كمري و تحت درمان هاي تعويض مفصل قرار گرفته اند و افرادي كه سابقه پيچ خوردگي مكرر مچ پا دارند نيز نبايد از اين دستگاه استفاده كنند.

كساني كه با تردميل كار مي كنند، به علت اينكه در فضاي بيرون از منزل و فضاي آزاد نيستند، ناخودآگاه مراقب رطوبت و گرما و ميزان تعريق خود نيستند و اين موضوع ممكن است موجب بروز شوك گرمايي يا افت فشار خون شود و افتادن ناگهاني فرد روي دستگاه يا روي زمين موجب بروز آسيب او مي شود.

استاد طب فيزيكي و توانبخشي در دانشكده پزشكي هاروارد با اشاره به تفاوت ها و شباهت هاي دويدن روي تردميل و دويدن به طور عادي در محيط بيرون گفت:از نظر مكانيسم قدم برداشتن تفاوت زيادي بين دويدن بر روي تردميل و زمين وجود ندارد، اما با اين حال شما احساس متفاوتي را تجربه مي كنيد.

وي افزود:بسياري از ورزشكاران دو ،در اثر فشار زياد و تمرينات طاقت فرسا دچار آسيب ديدگي در عضلات، غضروف، استخوان و تاندون ها مي شوند و با مطالعات انجام شده مشخص شد كه اين صدمات با دويدن روي تردميل نيز به وجود مي آيد.

اين محقق اظهار داشت :در اغلب افراد دويدن بر روي تردميل و سطوح كاملا صاف اين چنين خطر آسيب ديدگي بيشتري به دنبال دارد.

ديويس با اشاره به كاهش آسيب ديدگي ها با دويدن روي زمين معمولي گفت:به نظر مي رسد آسيب تاندون ها و عضلات در دويدن بر روي تردميل بيشتر باشد وبه دليل تغيير جهت گام ها در دو بر روي زمين معمولي اين آسيب ها كمتر در ويدن محيط بيرون ديده شود البته به دليل برخي خطرات مانند مواجه شدن با يك حيوان مثل گربه يا سگ يا برخورد با افراد در دويدن بيرون منزل ؟آسيب ها پارگي تاندون بيشتر ظاهر شوند.

يكي از مهمترين تفاوت ها بين دويدن در بيرون منزل و تردميل مقامت هوا است. به همين منظور محققان دانشگاه بر روي اين موضوع تحقيق كرده و دريافتند افرادي كه امكان دويدن در محيط بيرون منزل را ندارند و مجبورند از تردميل استفاده كنند، مي توانند تنها با افزودن يك درجه تنگي بيشتر در كمربند نتيجه اي همچون تاثير فشار هوا بر روي بدن حاصل مي شود.

البته علاوه بر فوايد دويدن در بيرون منزل در سلامتي جسمي، در اين روش سلامت روح نيز بهبود پيدا مي كند. بسياري از تحقيقات نشان داده كه صرف زمان خارج از منزل، در فضاهاي سبز مانند جنگل يا پارك هاموجب بهبود خلق و خو، افزايش انرژي و نشاط و خواب راحتر در افراد مي شود.

يك مطالعه در بريتانيا نشان داد كه دوندگي در محيط بيرون از منزل و در پارك ها و فضاي آزاد در كاهش تنش، سردرگمي، خشم و افسردگي بسيار موثر و مفيد است.

با توجه به تحقيقات انجام شده فوايد دويدن در محيط بيرون از منزل به هيچ وجه با دويدن بر روي تردميل بست نمي آيد اما بايد به اين نكته توجه داشت كه آلودگي هوا و شرايط دويدن در فضاي آزاد بسيار حائز اهميت بوده و در روزهاي آلوده بهتر است دويدن بر روي تردميل براي حفط سلامتي انجام شود.

 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۰۵:۰۲ توسط:هايپرجيم موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :